TUNGSRAM SE – DKKA U21
29:27   (14:14)
Tungsram Sportcsarnok, 2023. 09. 17. 80 néző.
Vezette: Simon Barna, Weinert Gergő

TUNGSRAM SE: Dudora N. - Ács G.; Balogh B. 6/5; Szmerk L.; Csivre V. 4;  Burghardt V. 5/2; Szmodics V. 1, Csere: Tóth V. (kapus); Kovács D.; Horváth A. 11; Török P. 1; Kovács B. 1; Andor N.
Vezetőedző: Surman István

Az összecsapás első gólját mi szereztük Csivre révén, az első percekben azonban a Dunaújváros akarata érvényesült. Többször eladtuk a labdát és a vendégek ezt gólokkal büntették, így hamar 9-5-ös vezetésre tettek szert.  Ezt követően viszont fordulat állt be a játék képében, Dudora Nikolett védéseinek köszönhetően elkezdtük ledolgozni a hátrányunkat és a vezetést is hosszú idő után visszavettük. Két perccel az első félidő vége előtt már 14-12 állt az eredményjelzőn, a játékrész utolsó két gólját viszont a Fejér vármegyeiek szerezték, így döntetlennel fordult a két gárda a meccs második periódusára.

A szünet után ismét mi irányítottunk és folyamatosan vezettünk, többször is két-három gólos különbséggel. A vendégek előtt adódott lehetőség az egyenlítésre, a helyzeteiket azonban kihagyták. A mérkőzés rendkívül sok szabálytalanságot hozott, összesen 17 alkalommal osztottak ki kétperces kiállítást a játékvezetők, a csapatunk azonban kettős emberhátrányban is állta az ellenfél rohamait. A mérkőzés végül az 58. percben dőlt el, amikor Horváth Alexandra áthámozta magát a védőkön és beállította a 29-27-es végeredményt.

Surman István vezetőedző:

Összességében a meccset két részre tudnám bontani edzőként. Az első rész az első 15 perc, azt gondolom akkor nem égtünk kellő hőfokon, ahogyan az elvárható egy NB II-es mérkőzésen. Utána tudtunk szintet lépni akaratban, illetve fejben is és azt gondolom, hogy ennek az eredménye az, hogy egy ilyen kiélezett mérkőzést a végén be tudtunk húzni, meg tudtunk nyerni. Szerintem, aki kint volt, az látta, hogy azokban a kritikus pillanatokban mindig meg tudtunk újulni, volt egy védésünk, egy gólunk, egy hetes kiharcolásunk, amire éppen szükség volt.