34-22 (17-9)

Székesfehérvár, 2023. április 1.
Vezette: Sebestyén, Sebestyén

Tungsram SE:
Dudora – Csivre V. 2, Balogh B., Ács G. 1, Krenner 4/1, Andor, Szmodics V. 4 Csere: Tóth V. (kapus), Kovács B., Szmerk 3, Szmodics D. 4., Kovács, D., Hári 4/1
Edző: Baranyai Zsolt.

A múlt heti hazai győztes mérkőzés után, a bajnoki címért küzdő Alba Fehérvár otthonában a tisztes helytállás lehetett a női csapatunk reális célja. Az első negyedórában fegyelmezett játékkal megleptük a házigazdákat és tartottuk velük a lépést, a 17. percben 8:8-as állást mutatott az eredményjelző. Ezt követően viszont csak egyszer találtunk be a félidő során, még a hazaik 9 találatot értek el, így a szünetre eldőlt a mérkőzés. A második félidőben tovább nőtt a különbség a két csapat, a végeredmény 34:22 lett a hazaik javára. Továbbra is a 10. pozíciót foglaljuk el a tabellán. Legközelebb április 15-én lépnek pályára a lányok. Nem lesz könnyű dolguk, mivel a listavezető Mohács csapatát fogadják a Tungsram Sportcsarnokban.

Baranyai Zsolt vezetőedző:
Tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolgunk a futós fiatal csapat ellen, ezért próbáltunk a visszarendeződésre és a védekezésre koncentrálni. 20 percig ez sikerült is, fej-fej mellett haladtak a csapatok. Sajnos amikor kezdett fáradni csapatom, sok eladott labda miatt gyors lerohanás gólokat kaptunk, ami el is döntötte a mérkőzés végkimenetelét.
Voltak biztató teljesítmények, a fontos mérkőzéseket szeretnénk megnyerni.